Sklep modelarski Szczecin - dystrybutor HB, MST, Yokomo, Sakura, Mugen Seiki, Tetsujin, GS Racing, KillerBody

Koszyk:
0,00
Home › RSS News

RSS News

RSS Nowości (Really Simple Syndication), to standard przesyłania nagłówków wiadomości a jednocześnie są linkiem do strony w naszym sklepie z modelami RC. Na stronie tej prezentowane są nowe produkty na naszym magazynie. Aby skorzystać z tej technologii należy użyć specjalnego czytnika RSS. 

Dzięki technologii RSS nie musisz odwiedzać naszego sklepu codziennie sprawdzając czy już przyszły produkty na które czekasz. RSS Nowości automatycznie powiadomi Cię zawsze wtedy, gdy produkt(y), na które czekasz będą dostępne w sprzedaży.

Informacje o nowościach w naszym sklepie internetowym można pobierać za pomocą przeglądarki Opera i jej modułu Opera Mail, programu Cliper lub programu Paseczek w formie przesuwającego się wąskiego paska z informacjami.  

Thynderbird - instalacja wtyczki RSS:

1. Aby Thunderbird, oprócz poczty mógł odbierać także wybrane kanały RSS, trzeba w pierwszej kolejności przygotować na ten cel odrębne konto. Klikamy kolejno polecenia Plik | Nowy | Konto i w otwartym oknie wybieramy polecenie RSS News & Blogs. Można utworzyć wiele odrębnych kont RSS i z każdym zintegrować inny kanał/grupę kanałów, albo też utworzyć jeden zbiorczy i w nim przechowywać wszystkie subskrybowane kanały. Zakładając, że wybraliśmy to drugie rozwiązanie, w kolejnym oknie konfiguratora wprowadzamy nazwę, która będzie nam identyfikować tematyczną zawartość danego konta i klikamy Dalej. Kreator zapyta nas jeszcze czy wprowadzone dane są poprawne i zaproponuje zamknięcie profilu - Zakończ.

2. Teraz określamy adres kanału i przyporządkować je do określonych kont. W tym celu klikamy prawym klawiszem myszy wybrane konto RSS i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Menadżer kanałów RSS. W okienku, które się wówczas pojawi wybieramy polecenie Dodaj, po czym w kolejne okienko, obok pozycji Adres URL Kanału, wprowadzamy adres kanału RSS. W tym miejscu warto jeszcze zwrócić uwagę na opcję Pokazuj podsumowanie artykułu zamiast wczytywać stronę internetową. Jeśli ją zaznaczymy, to klikając później tytuł kanału, zobaczymy w podglądzie jedynie sam nagłówek RSS-a i dołączony odsyłacz do strony www. Nie zaznaczając tej opcji, Thunderbird będzie od razu wczytywał całą źródłową stronę www do okna wiadomości.

3. W opcjach konfiguracyjnych – Narzędzia | Konfiguracja kont, można odgórnie określić, kiedy i z jaką częstotliwością mają być odświeżane kanały w danym koncie oraz jaka ma być forma wczytywanych wiadomości. Teraz wystarczy kliknąć wybrane konto, rozwinąć listę kanałów i przeglądać RSSy tak jak standardową pocztę, wykorzystując nawet niektóre mechanizmy wyróżniania, wyszukiwania czy przenoszenia wiadomości.