HB Racing Polska dystrybutor hurtownia sklep modelarski Szczecin

Home › III Bałtycki Festiwal Modelarski Koszalin 2014

III Bałtycki Festiwal Modelarski Koszalin 2014

III Bałtycki Festiwal Modelarski w Koszalinie 2014 r. zakończony.

Fotorelacja >>>



modele do sklejania sklep

Reportaż od 13:50 min.

Podczas trwania festiwalu trwały warsztaty malowania figurek dla najmłodszych prowadzone przez nasz sklep modelarski RCTRAX. Frekwencja i zainteresowanie przeszły nasze najśmielsze wyobrażenie. Rodzice a przede wszsytkim dzieci i młodzież byli bardzo zadowoleni. Mamy już sygnały, iż ziarnko modelarstwa figurkowego zostało zasiane :)

modele do sklejania sklep


modele do sklejania sklep

Poniżej prezentujemy nagrody rzeczowe, medale i wyróżnienia zdobyte na III Bałtyckim Festiwalu Modelarskim przez klub gier bitewnych TROLL z Koszalina. Zdjęcie nagród przesłały nam Trole z Koszalina :)

modele do sklejania sklep

W wyniku prac Komisji Festiwalowej, ustalono iż zostaną w przydzielone następujące wyróżnienia, i tak odpowiednio w klasie i kategoriach wiekowych, wyróżnienia otrzymali:
• Sa - Samoloty 1/32-1/24 – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Grzegorz Mądry za model PZL-104, Sławomir Mitraszewski za model H-111 i Robert Górski za model Ar-196.
• Sbt - Samoloty tłokowe 1/48-1/50 – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Tomasz Jatczak za model FW-190A5, Krzysztof Woszczyk za model Newport i Krzysztof Skibicki za model P-38J
• Sbo - Samoloty odrzutowe 1/48-1/50 – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Grzegorz Mądry za Su-20, Piotr Miler za model BAE Harrier, Cezary Gronowski za F-102A.
• Sct - Samoloty tłokowe 1/72 – klasa łączona lub junior i senior, wyróżnienie otrzymali: Joanna Wantowska za model V-22, Marek Wantowski za model Gotha GO-244 i Jarosław Gorczak za model RWD-2.
• Sco - Samoloty odrzutowe 1/72 – klasa łączona lub junior i senior, wyróżnienie otrzymali: Maciej Śladowski za model Mirage 2000C, Jakub Kołpa za model Mig-29, Mariusz Gadzała za model B-58.
• Sdb - Śmigłowce 1/72 i mniejsze– klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Jakub Kołpa za model H04-3, Joanna Wantowska za model Eurocopter, Krzysztof Krajewski za model K-50.
• Sk1 - Samoloty kartonowe – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Stanisław Sznajdrowski za model Mi-2, Bartosz Kokoszka za model I-16, Paweł Wilczek za model Chang-Zheng II, Mirosław Kulczyk za model BF-109T1, Robert Grudzień za model Ju-88c i Oskar Strzelec za model BF-109E.
• Aa - Artyleria 1/35 (bez własnego napędu) – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Wiktor Prokop za Pak-43, Robert Gadkowski za FLAK-43, Przemysław Czombik za model 75mm Schneider wz. 97.
• Pga - Pojazdy gąsienicowe 1/35 – senior, wyróżnienie otrzymali: Daniel Kokosiński za model PZ VI A.IE, Robert Smyl za model FT-17, Krystian Klockowski M-2 Bradley, Robert Gadkowski za model ZSU-23-4 Szyłka.
• Pga - Pojazdy gąsienicowe 1/35 – junior, wyróżnienie otrzymali: Wiktor Prokop za model ISU -152, Dawid Białek za model T-90, Andrzej Gazicki za model E-50.
• Pgb - Pojazdy gąsienicowe 1/72 – senior, wyróżnienie otrzymali: Marek Wantowski za model Nashorn, Paweł Koseda za model Pz VIB, Michał Wojszczyk za model Panther i Eryk Pasternak za model T-72M1
• Pgb - Pojazdy gąsienicowe 1/72 – junior, wyróżnienie otrzymali: Szymon Gruźlewski za model Cromwell, Paweł Kiciński za model Elefant, Kacper Tomczak za model M-113A2.
• Pka - Pojazdy kołowe 1/35 – klasa łączona lub junior i senior, wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Krajewski za model Studebacker 456, Daniel Kokosiński za model MB L1500s, Witold Hałub za model Scout Car Dingo.
• Pkb - Pojazdy kołowe 1/72 – klasa łączona lub junior i senior, wyróżnienie otrzymali: Łukasz Stanisławski za model Ural-375D, Remigiusz Kamiński za SdKfz-222, Eryk Pasternak za model M998, Krzysztof Krajewski – BTR-152.
• Pm - pojazdy 1/48 klasa łączona lub junior i senior, wyróżnienie otrzymali: Szymon Gruźlewski za model Supcat Jackal, Szymon Grajkowski za model Autoblinda AB43, Michał Kutyła za model T-34.
• Pk - Pojazdy kartonowe – klasa łączona wyróżnienie otrzymali: Damian Tarnowski za model Żuk Karwan, Radosław Mazur za model WZ34 II, Adam Spiliszewski za model WSK Gil, Jacek Olechnowicz za model Armatohaubica Krab.
• Ps - Pojazdy szynowe – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Andrzej Kamiński za model St-44, Remigiusz Kostera K5E, Maciej Olechnowicz za model T2-71, Jacek Olechnowicz za Bn-2t.
• Pc - Pojazdy cywilne – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Marcin Morawski za model Chevi Impala Drag, Kacper Kręcichwost za model VV T3, Damian Tarnowski za model London Bus, Jacek Olechnowicz Merceds Actros.
• Fd - Figurki duże - powyżej 70mm, w tym popiersia i figurki konne – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Milena Kuińska za Alicja i królik w kamizelce, Robert Gadkowski za model rycerz niemiecki XV wiek, Cezary Gronowski 92nd Gordon Highlanders.
• Fm - Figurki małe - poniżej 70mm – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Sławomir Waszkowski za model Antitank team, Robert Gadkowski za model Palacze…, Norbert Kujawski za model Pikinier XVII w.
• Fs - SF i fantasy - figurki i popiersia bez podziału na rozmiar - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Kateusz za model Ezekiel, Małgorzata Kuińska za model Mroczny Elf, Rafał Skoczylas za model Ultramarines.
• D – Dioramy/winiety – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Artur Hamerling za model Oksywie 1939, Robert Smyl za model Berlin 45, Jerzy Zachaczewski za model Pz IV A.H, Remigiusz Kostera za model Przeładunek.
• B - Budowle – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Maciej Piwoński za model Latarnia Nowy Port, Wiktor Prokop za model Rotunda św. Prokopa, Krzysztof Kozaryn za model Latarnia Morska w Ustce.
• Pf - SF i fantazy - pojazdy (pływające, jeżdżące, kroczące i latające) bez podziału na rozmiar - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Rafał Skoczylas za model Ultramarines, Piotr Kuriata za model Sentinel, Mateusz Malatyński, za model Raven Bikers.
• Opb - Plastikowe okręty motorowe skala od 1/201 do 1/400 włącznie – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Maciej Śladowski za model Admirał Graf Spee, Artur Hamerling za model SKS Koenig i Edmunt Nita za model USS St. Albans.
• Opc - Plastikowe okręty motorowe - skala od 1/400 i mniejsze – klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Maksymilian Kuiński za model I-400, Artur Hamerling za model USS Helena i Wiktor Prokop za model s/s Colombo Express.
• Okm - Okręty motorowe karton - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Tomasz Szkwarek za model HMS Invicible, Wiktor Prokop za model ORP Horodyszcze, Jacek Olechnowicz za model ORP Krakowiak i Krzysztof Kozaryn za model Koga Elbląska z 1350 roku.

W wyniku prac Komisji Konkursowej, ustalono następujący wynik rywalizacji, i tak:
• W klasie Pga1 - Pojazdy gąsienicowe 1/35:
1. miejsce zajął: Witold Hałub z wynikiem 87,6 punktu za model M-10 GDYNIA I,
2. miejsce zajął: Bartosz Falk z wynikiem 85,1 punktu za model Brückenleger IVB,
3. miejsce zajął: Kamil Warzecha z wynikiem 81,4 punktu za model Sd.Kfz.164 Bergepanzer IV.
• W klasie Pgb2 - Pojazdy gąsienicowe 1/72 konkursu nie rozegrano z powodu braku zawodników
• W klasie Pka1 - Pojazdy kołowe 1/35:
1. miejsce zajął: Zenon Zborała z wynikiem 88,8 punktów za model UAZ 469 B RD-43.
2. miejsce zajął: Robert Gadkowski z wynikiem 83,9 punktów za model Sd.kfz 222.
• W klasie Pkb1 - Pojazdy kołowe 1/72 konkursu nie rozegrano z powodu braku zawodników.

Zgodnie z regulaminem Trzeciego Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego przydzielono nagrody specjalne ufundowane przez Sponsorów, i tak poszczególne nagrody:
• "Pod but" – nagroda specjalna Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego za najlepszy model festiwalu, decyzją fundatorów przyznano Grzegorzowi Mądry za model PZL 104,
• Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 11 w Koszalinie - za najlepszy model samolotu polskiego pilota, decyzją fundatora przyznano Bartosz Kokoszka za model PZL-11c,
• Puchar Prezydenta Miasta Koszalina - za najlepszy model festiwalu w ocenie fundatora, przyznano za jego decyzją Oskar Strzelec za model Bf-109E
• Nagrody Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, decyzją fundatora przyznano Grzegorzowi Mądremu za model Su-20 i Robertowi Gadkowskiemu za model ZSU-23-4 Szyłka.
• Nagrodę Dowódcy 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego za najlepszy model związany z obroną przeciwlotniczą, decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Robertowi Gadkowskiemu za model ZSU 23x4,
• Nagrodę "Za najlepszy model związany z Obroną Wybrzeża" ufundowana przez Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Arturowi Hamerlingowi za model Oksywie 1939,
• Nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu: „Za najlepszy model o tematyce marynistycznej w kategoriach juniorskich” (pod uwagę brane jest również lotnictwo morskie), decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Jackowi Olechnowiczowi za model ORP Krakowiak,
• Puchar Rady Osiedla Jedliny - za najlepszy model festiwalu w ocenie fundatora, za jego decyzją przyznano Stanisławowi Hryniewiczowi za model Mig-21,
• Nagrodę "Najlepszy model w kalkomanii ModelMaker" ufundowana przez firmę ModelMaker, decyzją fundatora, przyznano Stanisławowi Hryniewiczowi za model MiG-21bis.
• Puchar "Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego" - za najlepszy model wg członków SPM, za ich decyzją, przyznano Andrzejowi Kamińskiemu za model ST-44,
• Nagrodę za najlepsze modele związane z Marynarką Wojenną - wyróżnienie odznaką honorową "Śladami Marynarki Wojennej", przyznaną przez Klub Turystyki Pieszej "Orły", przyznano Wiktorowi Prokopowi za ORP Horodyszcze.
• Nagrodę za najlepszym model dot. pożarnictwa - ufundowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Strażak" w Błoniu/k. Warszawy, przyznano Maciejowi Myślińskiemu za model Opel Blitz TFL-15,
• Nagrodę książkową dla modelarza, który wykona najlepszy model związany z Powstaniem Warszawskim - fundator: Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, przyznano Leszkowi Rogalińskiemu za model pistoletu maszynowego MP-40.
• Nagrodę ufundowana przez sklep Arma Hobby: Za najlepszy model samolotu polskiej kontrukcji - nagroda PZL P.11/48, decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Jarosławowi Gorczakowi za model RWD-2
• Nagrodę ufundowaną przez sklep Arma Hobby: Za najlepszy model lotnictwa morskiego USA (Navy/Marines) - nagroda model Bearcat, decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Marcinowi Mora za model F-14A
• Nagrodę ufundowaną przez sklep Arma Hobby: Za najlepszą figurkę Wojska Polskiego - nagroda figurka Adalbertus 120mm, decyzją Prezydium Komisji Sędziowskiej przyznano Joannie Wantowskiej za model 5KDP Monte Cassino
• Nagrodę ufundowaną przez SciborMiniatures za najlepiej pomalowane modele tej firmy, decyzją upoważnionego przedstawiciela, przyznano Wiktorowi Szpuntowiczowi za model Dwarf Lord i Pawłowi Banaszykowi za model Dwarf Royal Guard.
• Nagrodę specjalną ufundowaną przez firmą Valhalla, decyzją fundatora przyznano Cezaremu Gronowskiemu za model 92nd Gordon Highlanders
Nagrodę ufundowaną przez sklep modelarski RCTRAX : Za najlepsze figurki, decyzją fundatora przyznano Krzysztofowi Kateuszowi, Milenie Kuińskiej, Piotrowi Kuriacie, Rafałowi Skoczylasowi, Maxowi Kuińskiemu, Mateuszowi Malatyńskiemu, Robertowi Gadkowskiemu, Małgorzacie Kuińskiej i Norbertowi Kujawskiemu.
• Nagrody specjalne ufundowane przez firmę ROSSAGRAPH - czasopisma Weathering
• Nagrody książkowe ufundowane przez Dowódcę Garnizonu Koszalin, decyzją fundatora przyznano: Piotrowi Kuriacie za model M-113 BARTHELAS, Pawłowi Kosedzie, za model Churchill Mk. IV AVRE, Leszkowi Kryszałowiczowi za model FLAK-43, Jakubowi Kołpie za model Ju-52, Dominikowi Dobrakowskiemu za model TKS i Andrzjowi Gazickiemu za model TK-3
• Nagrodę specjalną Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych przyznano Maciejowi Śladowskiemu za model Pancernik Kieszonkowy Admiral Graf Spee
• Nagroda za najlepszy model samolotu w polskich barwach ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego, przyznano decyzją fundatora Krzysztof Skibicki za model Wellington Mk 1c - 304 (polski) sq RAF
• Nagroda Stowarzyszenia Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku – grafika Jarosława Wróbla i komplet wydawnictwa Historie Puckie otrzymuje Grzegorz Mądry za model Su-20.
• Nagroda Stowarzyszenia Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku – nagroda książkowa i komplet wydawnictwa Historie Puckie otrzymuje Bogdan Żołnierowicz za model Supermarine Spitfire MKI.
• Nagroda ufundowana przez firmę Bilmodel Makers – Bryza 1:48 – decyzją fundatora otrzymuje Grzegorz Mądry za model Su-20.
• Nagroda specjalna SH-P „Denar” za model LWP-WP – decyzją fundatora otrzymuje Grzegorz Mądry za model Su-20.
• Nagroda specjalna ufundowana przez firmę Bilmodel Makers - Tatra – decyzją fundatora otrzymuje Zenon Zborała za całokształt.



‹ Powrót